এতিয়াৰে পৰা বিনামূলীয়াকৈ অনলাইন অৰ্ডাৰ কৰিব পাৰিব জিঅ' ৫জি আৰু এয়াৰটেল ৫জি চিম!

5G SIM

ভাৰতত ইতিমধ্য়েই আৰম্ভ হৈছে ৫জি নেটৱৰ্ক। এতিয়াৰে পৰা আপুনি ৪জি চিম কাৰ্ডৰ সলনি ৫জি চিম কাৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব।

যদি আপুনি এনে পৰিস্থিতিত চিম কেনেদৰে কিনিব লাগে ভাবি আছে, আজি আমি আপোনাক এটা সহজ উপায় ক'ম, যাৰ পিছত পোনপটীয়াকৈ আপোনাৰ ঘৰলৈ ৫জি চিম এটা বিতৰণ কৰা হ'ব। এইটো কৰিবলৈ আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ বাহিৰলৈ যোৱাৰ প্ৰয়োজন নাই; আপুনি আপোনাৰ নিজৰ ঘৰৰ পৰাই অৰ্ডাৰ কৰিব পাৰিব।

জিঅ' ৫জি চিম এইদৰে অনলাইন অৰ্ডাৰ কৰক:

জিঅ'ই ইতিমধ্যে ইয়াৰ ৫জি নেটৱৰ্কৰ বিষয়ে বহুতো ঘোষণা কৰিছে। সকলোৰে মনোযোগ এতিয়া ৫জি চিমৰ ওপৰত কেন্দ্ৰিত। কাৰণ ৫জি নেটৱৰ্ক মুকলি হোৱাৰ লগে লগে এতিয়া চিম কাৰ্ডৰ প্ৰয়োজন হ'ব। যদি আপুনি ঘৰতে জিঅ' চিম ল'ব বিচাৰে তেন্তে আপুনি দোকানলৈ যোৱাৰ প্ৰয়োজন নাই।

আপুনি জিঅ'ৰ ৱেবছাইটৰ (https://www.jio.com/selfcare/interest/sim/) পৰাও অৰ্ডাৰ দিব পাৰে। আপুনি ইয়াত মাত্ৰ কেইটামান প্ৰপত্ৰ পূৰণ কৰিব লাগিব।

আপুনি প্ৰথমে আপোনাৰ নাম আৰু ম'বাইল নম্বৰ প্ৰদান কৰিব লাগিব। ইয়াৰ তলত গেট চিম বিকল্প টো পোৱা যাব। আপুনি তাৰ পিছত কিছুমান ব্যক্তিগত তথ্য পূৰণ কৰিব লাগিব। ইয়াৰ উপৰিও, আপুনি ঠিকনাটো অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব লাগিব য'ত আপুনি তলত ৫জি চিম এটা প্ৰাপ্ত কৰিব বিচাৰে। চিম কাৰ্ডখন তাৰ পিছত কেইদিনমানৰ ভিতৰতে আপোনাৰ ঘৰলৈ ডেলিভাৰি কৰা হ'ব।

এয়াৰটেল ৫জি চিম এইদৰে অনলাইন অৰ্ডাৰ কৰক:

এয়াৰটেলেও একে ধৰণৰ প্ৰক্ৰিয়া ব্যৱহাৰ কৰে। আপুনি ৫জি চিম অৰ্ডাৰ দিবলৈ আৰু তাত সংযোগৰ প্ৰকাৰ প্ৰবিষ্ট কৰিবলৈ এয়াৰটেলৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইট (https://www.airtel.in/myplan-infinity/submit-form) চাব লাগিব। আপোনাৰ ঠাইৰ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে কেৱাইচি প্ৰক্ৰিয়া সম্পূৰ্ণ কৰিব, আৰু চিম কাৰ্ডখন তাত বিতৰণ কৰা হ'ব। অৱশ্যে, আপুনি চিম অৰ্ডাৰ কৰোঁতে আপোনাৰ নাম, ঠিকনা আৰু ম'বাইল নম্বৰ সঠিকভাৱে দাখিল কৰিব লাগিব। আপোনাৰ ঘৰলৈ চিম কাৰ্ড যোগান ধৰাৰ আগতে, আপুনি আপোনাৰ মূল আইডি সাজু কৰিব লাগিব।

Category